Ocena wątku:

Post: #1
Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Hej,
tak się zastanawiam nad tym tematem... Co Was najbardziej pociąga w siatkówce kobiet? Przyznam się szczerze, że kiedyś zupełnie olewałam baby, myślałam, że grają mniej agresywnie i w gorszym stylu, więc są mniej ciekawe. A tu psikus - zostałam zaciągnięta na jakieś dwa mecze i zafascynowana na to patrzyłam.

Siatkówka Kobiet w Polsce jest niestety bardzo nierówna i nieprzewidywalna. Zdarzają się takie rzeczy, w których nie śniło się filozofom... I to naprawdę się nie śniło (wystarczy spojrzeć na historię Naszej Drużyny). I chyba dlatego lubię siatkówkę kobiet, bo jest zupełnie nieprzewidywalna. To z jednej strony świadczy o nieco gorszym przygotowaniu, a z drugiej - zmusza do oglądania każdego meczu uważnie, z wypiekami na twarzy. A ja to bardzo lubię.

Dąbrowa Górnicza na zawsze w sercu mym! Pasja: Monety Kraków. Na zawsze w sercu mym! Na zawsze w sercu mym! A internet to dg-net: Internet Sosnowiec i wszystko się ściąga Uśmiech
04-06-2012 10:24 AM
Karlik Offline

Liczba postów: 22
Post: #2
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Ja lubię i siatkówkę męską i damską, chociaż na kobiety milej popatrzeć przynajmniej dla faceta Uśmiech Dziewczyny wcale nie są gorsze, grają dobrze i równie agresywnie jak niejeden facet.

Polecamy - szybko i terminowo. Materiały najczęściej zapewnia: maszyny introligatorskie.
04-06-2012 12:52 PM
Brutus Offline

Liczba postów: 46
Post: #3
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Zależy od płci - ja też wolę popatrzeć na kobiety, ale moja Towarzyszka Życia woli jednak na mężczyzn. Chociaż nie zgodzę się z tą agresją na boisku - może i na szczęście, babeczki grają inaczej. I chwała im za to!

Siatkówka to prosta gra , trzeba tylko trafić w to pomarańczowe - Waldemar Wspaniały - SzczęśliwySzczęśliwy
04-16-2012 06:06 PM
Ulka Offline

Liczba postów: 29
Post: #4
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Chwała, chwała, jesteśmy po prostu inne Język Ale tak serio, to zastanawiam się, czemu kobieca siatkówka jest jednak chyba mniej popularna. Na meczach czasem pustki, podczas gdy najlepsze męskie drużyny, jeśli nawet nie zapełniają całych trybun, to jednak większość zazwyczaj...

04-17-2012 07:15 PM
Brutus Offline

Liczba postów: 46
Post: #5
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Mi się wydaje, że jednak siatkówka żeńska jest na nieco mniej spektakularnym poziomie. Z resztą nie tylko siatkówka - dużo jest takich dyscyplin, w których o kobietach w ogóle się nie mówi (kto słyszał o kobietach skaczących na nartach? a są!), albo są zmarginalizowane. i co? i nic. To raczej temat na dyskusję pseudofeministyczną, niż na sportową, chociaż porozkminiać sobie możnaOczko

05-28-2012 03:04 PM

Post: #6
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Wiadomo, kobiety są teoretycznie gorzej zbudowane i słabiej rozwinięte fizycznie, przez co sport w żeński wydaniu traci nieco na efektowności. Są za to inne plusy Uśmiech

Siatkówka, a po godzinach pisanie tekstów. A na lato tylko czartery jachtów bałtyk.
07-22-2012 01:13 PM
limit Offline

Liczba postów: 40
Post: #7
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Kobieca siatkówka jest bardziej kombinowana, więcej tu przemyślanych decyzji aniżeli przypadkowości. Chyba to urzekło mnie najbardziej. U facetów często jedyne co widzę to agresja w stosunku do przeciwnika i przewaga siły nad taktyką (choć oczywiście to też lubię)

Zapraszamy na. Szczerze polecam: - fachowo i pomocnie.
07-22-2012 09:19 PM

Post: #8
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Mi się zdaje, że właśnie nie. Taktyka jest tak samo istotna u facetów jak i lasek, z tym że różni się znacznie i ciężko je porównywać ze względu na inne parametry fizyczne graczy. Z zasady faceci są silniejsi, a dziewczyny lepiej grają w polu. Ja tam sam nie wiem co wole Język Jedno i drugie mnie kręci

07-22-2012 09:36 PM
mefistofeles_12 Offline

Liczba postów: 115
Reputacja: 2
Post: #9
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Interaktywni masz rację, taktyka jest istotna w obu grach, jednak kobieca zdecydowanie wg mnie bardziej cieszy oko. Szkoda tylko, że ostatnio brak sukcesów na arenie międzynarodowej

Portal pozycjonerski: monitoring pozycji, polecamy dla relaksu polecam serdecznie.
07-23-2012 01:05 PM

Post: #10
RE: Ogólne rozważania o PlusLidze Kobiet
Co masz na myśli pod pojęciem "cieszy oko"? Ja myślę, że bardziej widowiskowo grają faceci i jeżeli chodzi o samą grę to ona bardziej cieszy oko. Natomiast jeżeli chodzi o atrakcyjność sportowców to zdecydowanie kobieca odmiana siatkówki bardziej cieszy oko Uśmiech